Ile kosztuje implant ?


Ile kosztuje implant ?   czyli co kryje się  w odpowiedzi na to pytanie ?

 Uzupełnienie zęba za pomocą implantu jest procesem złożonym, na który składa się wiele elementów oraz etapów. Generalnie leczenie takie dzieli się na dwie części – chirurgiczną i protetyczną, zwane w skrócie implant  i korona.

Pod pojęciem implant należy rozumieć proces przygotowania do zabiegu, czyli zaplanowanie miejsca implantacji, wybranie odpowiedniego implantu, zabieg założenia implantu, opiekę pozabiegową, zdjęcie szwów, a w końcu zabieg odsłonięcia implantu i  założenia tzw. śruby gojącej, za pomocą której kształtujemy tkanki miękkie pod odbudowę protetyczną czyli przyszłą koronę. Bez wymienionych etapów i elementów prawidłowe leczenie implantologiczne jest niemożliwe. Dlatego lekarz odpowiadając na pytanie pacjenta, powinien podać koszt wszystkich etapów postępowania. Nie jest uczciwą sytuacja, kiedy pacjent dowiaduje się , że implant kosztuje np. 2000 zł, a potem okazuje się że drugie 2000 to koszt znieczulenia, szycia, odsłonięcia implantu, śrubki zamykającej implant i wreszcie śruby gojącej oraz zdjęcia szwów po zabiegu odsłonięcia. Bez tych elementów leczyć implantologicznie po prostu się nie da !

To samo dotyczy etapu protetycznego. Pacjent dowiaduje się, że koszt korony to np. 2000 zł. A potem dodatkowo płaci za łącznik 1500 zł. A bez łącznika korony na implancie założyć po prostu nie można. Inną sprawą jest jeszcze z czego wykonane będą łącznik i korona.

Jak więc widać – proces leczenia implantoprotetycznego jest dość skomplikowany, wieloetapowy i składający się z wielu elementów. I o tym, oraz całkowitym koszcie  pacjent powinien być informowany przed podjęciem ostatecznej decyzji i rozpoczęciem leczenia.

implancik

Dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu implantacji należy dopytać o koszt poszczególnych etapów  i elementów leczenia lub skorzystać z usługi kompleksowej, takiej jak np. Pakiet implantologiczny.